Opinie i referencje

Możesz być w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu i poznać odpowiednich ludzi, ale jeśli nie jesteś odpowiednia osobą tzn nie jesteś gotowy, to nie będziesz w stanie wykorzystać swojego „szczęścia”. Ja w 2019 byłam w takim miejscu. Niestety nie byłam w stanie skorzystać z tego co los postawił na mojej ścieżce bo porostu nie umiałam rozmawiać po angielsku – na ostatnim roku studiów egzamin z języka angielskiego był jedynym który musiałam poprawiać. Słaby język był tez powodem, przez który nigdy nie wyjechałam na Erasmusa. Ale 2019 rok był rokiem przełomowym. Po powrocie z Chin gdzie poznałam kogoś, kto swoje biznesy prowadzi na całym świecie zrozumiałam, że właśnie tego chcę – pracować w środowisku międzynarodowym. W firmie zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie importu z Chin i stworzenie własnej marki. Wiedziałam, że to moja szansa i że muszę zacząć mówić po angielsku i nie ma innej drogi niż codzienny kontakt z językiem. To, czego nie byłam w stanie nauczyć się przez wszystkie lata mojej edukacji w publicznych i prywatnych szkołach, udało się nadrobić po dwóch latach prawie codziennej pracy z Łukaszem Sudyką, który był moim lektorem i niezwykłym wsparciem merytorycznym w mojej codziennej pracy. Poza przełamaniem mojej bariery językowej, nauczyłam się wielu przydatnych narzędzi do pracy zdalnej z moim zespołem. Te dwa lata wspólnych zajęć to największy rozwój w mojej karierze. Dziś piszę o tym siedząc w samolocie wracając z służbowego wyjazdu. Właśnie spedzialam w Chinach ostatnie dwa tygodnie odwiedzając naszych partnerów. Spotykam ludzi, którzy jeszcze 3 lata temu byli kompletnie poza moim zasięgiem. Język był dla mnie swoistą trampoliną. Praktycznie co miesiąc podróżuję i spotykam ludzi z całego świata, którzy otwierają przede mną kolejne drzwi. Jeśli tylko umiesz się dogadać i wiesz czego potrzebujesz, to zawsze spotkasz ludzi którzy Ci pomogą. Z mojego doświadczenia mogę z całą pewnością powiedzieć, że „szczęście” niewiele pomoże, jeśli nie jest się przygotowanym. Jedna mała zmiana – decyzja, żeby zacząć i konsekwencja – jeśli zmienimy kurs o jeden stopień, samolot wyląduje w miejscu oddalonym o dziesiątki kilometrów. W moim przypadku ta zmiana kierunku równa była jednej godzinie dziennie spędzonej z lektorem, managerem języka. Jestem przykładem beztalencia jezykowego, któremu z pomocą odpowiedniej osoby udało się zmienić całkowicie swoje życie zawodowe i prywatne.

Joanna Panuś – Shareholder at EDO / Epstryk / Elhurt

Działania mające na celu poprawienie znajomości języka angielskiego przez pracowników Starostwa Powiatowego w Myślenicach były podejmowane, aby podnieść poziom jakości komunikacji z europejskimi regionami, z którymi Powiat Myślenicki współpracuje w ramach partnerstwa międzynarodowego. Szkolenia prowadzone przez Pana Łukasza Sudykę zostały przeprowadzone po dokonaniu indywidualnego audytu i oceny znajomości języka przez poszczególnych uczestników, co pozwoliło na optymalne rozwijanie ich kompetencji językowych. Pan Łukasz Sudyka dał się poznać jako doświadczony nauczyciel, posiadający dużą wiedzę językową oraz umiejący odczytać indywidualne potrzeby uczestników kursu. Profesjonalne podejście pana Łukasza Sudyki oraz nowoczesne metody nauczania pomogły zrealizować nasze założenia w najkrótszym możliwym czasie.

Józef Tomal – Starosta Myślenicki

Współpraca z panem Łukaszem i firmą Businessy zaczęła się w Schwitzke Górski zajęciami języka angielskiego, które dedykowane były zespołowi architektów i project managerów. Ze spotkań online i szlifowania zasobów językowych skorzystało aż 26 osób, a efekty tej wspólnej pracy widoczne są na każdym kroku, szczególnie podczas realizacji międzynarodowych projektów. Moi pracownicy nabrali zdecydowanej pewności siebie w kontaktach z klientami z zagranicy, swobodnie zarządzają zleceniami i komunikują się z ekspertami branży. To, co także istotne, to fakt, że firma skoordynowała również finansowanie kursów z Bazy Usług Rozwojowych i wsparła nas we wszelkich formalnościach niezbędnych do pozyskania zewnętrznego finansowania. Działamy wspólnie dalej, obecnie wspinając się już po kolejnych poziomach językowego zaawansowania.

Michał Górski – CEO Schwitzke Górski

Kurs angielskiego miał być  formą docenienia naszych pracowników ale także inwestycją w potencjał rozwojowy kadry. Firma Businessy zajmowała się i nadal zajmuje pracownikami na każdym szczeblu zawodowym, od tych biurowych, przez obsługę klienta, aż po kadrę zarządzającą. To, co dla mnie z perspektywy właściciela ważne, to użytkowe podejście do nauki języka. Wiedza, którą zdobywają pracownicy, jest wykorzystywana i wdrażana, a ich językowa baza poszerzyła się w słyszalny sposób. Polecam zarządzanie językiem angielskim przez Businessy nie tylko w formie dodatkowej gratyfikacji, ale jako stały szkoleniowy element podnoszenia kwalifikacji firmy.

Marcin Wysocki – Prezes Polplast Polska

Nauka języka angielskiego z Panem Łukaszem Sudyką przywróciła mi wiarę w sens uczestniczenia w kursach językowych! Próbowałam do tej pory wielu różnych form – od zajęć grupowych, po indywidualne, uczestniczyłam w kursach stacjonarnych jak i tych prowadzonych online, ale za każdym razem scenariusz był podobny… Po kilku lekcjach traciłam motywację, zapał, spadało moje zaangażowanie, nie było widać efektów. Wracałam do punktu wyjścia i szukałam dalej. Do lekcji w Businessy podeszłam więc na początku z umiarkowanym entuzjazmem, ale już po kilku lekcjach wiedziałam, że trafiłam do zupełnie innej ligi! Zajęcia zdecydowanie zbyt szybko się kończą, a nauka zamieniła się w przyjemność. Tematy poruszane podczas lekcji są idealnie dostosowane do branży w której na co dzień pracuje, co sprawia, że ucząc się języka prowadzimy przy okazji naprawdę ciekawe dyskusje, wymieniamy poglądy i wymieniamy się swoimi doświadczeniami. Według mnie ta współpraca nie byłaby tak wciągająca i efektywna gdyby nie ogromny entuzjazm, zaangażowanie i co ważne – niebanalne poczucie humoru Pana Łukasza, przy którym szybko zapomina się, że jest się po prostu na „kursie”, bo lekcja zamienia się w prawdziwą konwersacyjną przygodę! Serdecznie polecam Businessy wszystkim, którzy szukają profesjonalnego podejścia i wciągającego doświadczenia!

Magdalena Czaczkowska – COO / Head of Strategy & Communication w Omnisense

Nauka angielskiego ze wsparciem pana Łukasza Sudyki była nie tylko zoptymalizowana pod kątem mojej dostępności czasowej, ale również ze względu na dopasowanie do jasno wcześniej zdiagnozowanych biznesowych potrzeb. Oczekiwałem takiego zakresu zarządzania językiem, który umożliwiłby mi komunikację w kontaktach ze współpracującymi z Pcimiem partnerami z Europy, z którymi realizowaliśmy projekty w ramach programów Unii Europejskiej. Spotkania indywidualne, dzięki niestandardowym metodom i narzędziom, były efektywne i naprawdę ciekawe, w pełni wykorzystywały mój potencjał i sprawiły, że osiągnięcie założonego celu okazało się prostsze, niż sądziłem.

Piotr Hajduk – Wójt gminy Pcim

Nauka z Łukaszem to nie jest standardowe „klepanie” podręcznika. Lekcje mają swój autorski plan, jednak jest on dostosowany do indywidualnych potrzeb, a gdy przynosi to lepsze efekty – jest elastycznie zmieniany w trakcie zajęć. Tak prowadzona forma zajęć pozwala w szybkim czasie opanować słownictwo, przełamać barierę językową i nieśmiałość, ale również nie zaniedbać gramatyki. To holistyczne podejście przy przyjaznej atmosferze zajęć sprawia, że nauka języka z Panem Łukaszem to sama przyjemność – na kolejne zajęcia wręcz czeka się z niecierpliwością!

Michał Strejczek – Key Account Manager w Schwitzke Górski

Poprawienie wymowy i powiększenie zasobu biznesowego słownictwa było moim głównym oczekiwaniem w stosunku do wspólnej nauki z Businessy i panem Łukaszem. Zaskoczyło mnie jak ciekawe, motywujące i rozwijające były nasze video-spotkania, oraz jak szybko do głowy trafiało to, nad czym pracowaliśmy. Zarządzanie znajomością języka angielskiego w taki sposób i pod takim mentorem to prawdziwa przyjemność!

Katarzyna Skoczek – CEO MindArt